سمينار " آشنايي با تكنيك هاي پست پروداكشن توسط نرم افزار فتوشاپ " در سالن سمینار ساختمان دیباگران برگزار گردید.

دسته: دپارتمان معماری منتشر شده در سه شنبه, 10 شهریور 1394

سمينار " آشنايي با تكنيك هاي پست پروداكشن توسط نرم افزار فتوشاپ " روز دوشنبه 9 شهريور ماه در سالن سمینار ساختمان دیباگران (واقع در چهارراه زرگری) برگزار گردید.

در این سمینار که توسط مهندس "فريد محبوبي" ارائه گردید، به آشنايي هر چه بيشتر دانشجويان و علاقه مندان به رشته معماري با روند ارائه حرفه اي پروژه هاي معماري و رفع ابهامات ذهني آنها در رابطه با اين تكنيك پرداخته شد.

ابتدا معرفي كلي نرم افزار و وضعيت فعلي آن در دنياي امروز معماريمطرح گردید ، در ادامه نياز دانشجويان به فراگيري اين تكنيك مورد بررسی قرار گرفت. سپس با انتخاب يك موضوع مدل شده در 3Ds max و تهيه رندر آن توسط Vray و نهايتا تكميل رندر تهيه شده توسط نرم افزار فتوشاپ كليتي از امكانات اين تكنيك عنوان شد. امكاناتي از قبيل: تغيير جنسيت و مصالح، ايجاد بستر و فضاي متفاوت نسبت به رندر قبل، انعكاس، ايجاد نويز، افزودن پرسوناژ و درخت و ساير مبلمان به طرح، نورپردازي و تغيير رنگ ، ايجاد رفركت و ...

در نهایت، یک پروژه خام با استفاده از نرم افزارهای 3Ds max ، Vray و Photoshop و به کمک تکنیک های مختلف به مرحله نهایی رسانده شد.

لازم به ذکر است شروع دوره جديد پست پروداكشن " تكنيك هاي پست پروداكشن رندرهاي معماري توسط فتوشاپ" چهارشنبه 11 شهريور ماه می باشد که ثبت نام به دو  صورت حضوری و اینترنتی ( از طریق درگاه www.NavidEdu.ir) ممکن خواهد بود.

سمینار پست پروداکشن دیباگران

بازدید: 2767