چگونه اینترنت موبایل خود را با لپ تاپ یا گوشی دیگری به اشتراک بگذاریم؟

دسته: مطالب آموزشی - دپارتمان IT منتشر شده در شنبه, 10 بهمن 1394
tethering-navidedu.ir

امروزه آنلاین بودن یکی از بزرگترین دغدغه هایی است که همه ما با آن دست به گریبان هستیم .

گاهی اوقات برای همه ما پیش آمده که در مکانی هستیم که گوشی تلفن همراه ما اینترنت مناسبی دارد و تمایل داریم که آن اینترنت را با لپ تاپ و گوشی دیگری به اشتراک بگذاریم .

در این بخش سعی ما براین است تا به صورت مختصر به شما آموزش بدهیم که چگونه تلفن همرا ه خود را تبدیل به یک hotspot (مسیری برای اتصال به اینترنت wifi)کنید .

به این کار تترینگ گفته می شود . اگر گوشی شما اندرویدی باشد این امکان برای شما بسیار ساده و آسان خواهد بود . بسته به نوع گوشی تلفن شما، از بخش setting و سپس در بخش wireless & network می توانید tethering and mobile hotspotگوشی را روشن کنید وقتی این کار را انجام می دهید گوشی شما تبدیل به یک دستگاه برای انتقال اینترنت خواهد شد . گوشی با استفاده از اتصال به اینترنت نسل سوم یا جی پی آر اس(GPRS) و انجام عملیات فوق مانند یک مودم وای فای عمل می کند و در این حالت چندین گوشی یا لپ تاپ دیگر امکان اتصال به اینترنت از طریق گوشی شما را خواهند داشت . برای اینکه امنیت این ارتباط حفظ شود و هرکس امکان اتصال به گوشی شما را نداشته باشد ، می توانید از همان بخش تنظیمات، برای اتصال رمز عبور تعیین کنید .

اپلیکشن هایی هم وجود دارد که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. مانند wifi tethering که علاوه بر اینکه اینترنت گوشی را انتقال می دهد، می توانید سرعت آپلود و دانلود و بقیه ی جزئیات ارتباط را هم مشاهده نمایید .

بازدید: 2291