مدیریت password با نرم افزار Lastpass

دسته: مطالب آموزشی - دپارتمان IT منتشر شده در چهارشنبه, 07 مرداد 1394

 

با Lastpass  روی مسائل مهم‌تر زندگی تمرکز کنید.

Lastpass یک نرم‌افزار مدیریت پسورد است که با استفاده از آن می‌توانید کلیه Username و Passwordهایتان را به‌صورت امن بر روی کامپیوترتان ذخیره کنید.  تنها کافی است پس از نصب این برنامه با استفاده از ایمیل شخصیتان یک حساب کاربری بسازید و یک Master password برای آن انتخاب کنید. این پسورد شاه کلیدی است که با آن از کلیه‌ی اکانت هایتان محافظت می‌کنید.
از این به بعد پس از login  کردن با اکانت Lastpass دیگر نیازی وجود ندارد که برای تک‌تک سایت‌هایی که قصد ورود به آن‌ها را دارید، مجددا Username و Password وارد کنید. تنها با انتخاب Username ، پسورد تکمیل می‌شود و شما می توانید در آن سایت لاگین کنید.

نرم افزار مدیریت پسورد - lastpass

از مزایای این سرویس:

- این نرم افزار مانند یک مرجع عمل می‌کند و کلیه نام های کاربری و رمز عبور را در خود ذخیره  دارد، بنابرین دیگر نیازی نیست که نگران فراموش کردن پسوردتان باشید.
- امکان ذخیره سازی خودکار:
 Lastpass کار ذخیره سازی را به صورت خودکار انجام میدهد. یعنی بلافاصله بعد از این که در یک سایت جدید ثبت نام یا لاگین می کنید در صورت تایید شما Lastpass  اطلاعات اکانت را ذخیره می کند.
- امکان تعویض پسورد کلیه سایت ها با استفاده از Lastpass:
یکی از راه های حفظ امنیت حساب های کاربری در فضای اینترنت تعویض مرتب پسورد است، اما انجام این کار برای تعداد زیادی حساب کاربری تقریبا غیر ممکن است. با استفاده از Lastpass  میتوانید پسوردها را به صورت اتوماتیک تغییر دهید.

- استفاده از رمز یکبار مصرف:
زمانی که از کامپیوتری در مکان های عمومی مانند کافی نت یا فرودگاه  استفاده می کنید ممکن است بدافزاری برای روی آن دستگاه نصب باشد و امکان دزدیده شدن پسورد شما وجود داشته باشد، در این مواقع می توانید از امکان پسورد یکبار مصرف استفاده کنید. پسورد یکبار مصرفتان را در خانه ایجاد کنید و در محیط های عمومی از آن استفاده کنید. پس از یکبار لاگین کردن با این پسورد دیگر امکان استفاده از این پسورد وجود نخواهد داشت.

- امکان ذخیره اطلاعات مهم در Lastpass :
این سرویس فرم هایی دارد که میتوان در آنها اطلاعاتی از قبیل : شماره کارت های اعتباری٬ اطلاعات حساب بانکی٬ اطلاعات گواهینامه یا پاسپورت یا سایر مدارک شناسایی و ... ذخیره کرد. حتی می توانید فایل هایی با پسوند های pdf و doc را نیز پیوست کنید.

 

بازدید: 1583