سمينار"الزامات پياده سازي، مديريت و اشتغال در ISP" برگزار گردید

دسته: دپارتمان IT منتشر شده در پنج شنبه, 24 ارديبهشت 1394
 
سمينار " الزامات پياده سازي، مديريت و اشتغال در ISP " توسط دپارتمان فناوري اطلاعات گروه آموزشي نويد برگزار گردید. اين سمينار توسط مهندس "محمدرضا دربندي" روز 23 اردی بهشت، در سالن سمينار ساختمان ديباگران واقع در چهارراه زرگري ارائه شد.
در این سمینار ابتدا شركت هاي ساماندهي سرويس هاي خدمات اينترنتي معرفی گردیدند و پس از آن ضمن معرفي اجمالي توزيع كنندگان كلان پهناي باند ارتباطي به معرفي شركت هاي توزيع كننده خرد پهناي باند ارتباطي و به طور خاص ISP ها پرداخته شد. آشنايي با شیوه كار و شرح وظايف ISP ، نحوه نظارت بر آن ها و لازمه هاي اشتغال در اين مراكز موضوع بعدي بود كه مورد بحث قرار گرفت.
پس از آن جزئيات فني بيشتري از مراكز ارائه دهنده خدمات اينترنتي ارائه شد و در ادامه توپولوژي يك ISP نمونه مورد بررسي قرار گرفت و ضمن معرفی لايه هاي Access ،Transmission و Core و تجهيزات مربوطه در خصوص لايه ها، تجهيزات و ارتباطات لازم توضيحاتي ارائه گرديد. سپس انواع ارتباطات (همچون Intranet، point to point و MPLS و...) توضيح داده شد.
پس از آن به چگونگي پياده سازي و مديريت يك ISP پرداخته شد و الزامات يك مدل كسب و كار براي تاسيس شركت ارائه دهنده خدمات اينترنتي همچون شناخت بازار ، شناخت ذينفعان و تكنولوژي هاي مورد نياز مورد بررسي قرار گرفت .
سمینار ISP - دیباگران - نوید سمینار ISP - دیباگران - نوید پارس
در ادامه به بررسي رشد و توسعه شركت هاي ارائه دهنده خدمات اينترنتي و نياز آن ها به جذب بیشتر نيروهاي متخصص و ماهر پرداخته شد و مطرح شد كه با توجه به تقاضاي بازار كار به جذب نيروهاي ماهر نياز به فراگيري يك سري مهارت هاي كاربردي و تخصصي كاملا مشهود مي باشد و در نهايت "دوره پياده سازي و مديريت شبكه ISP " معرفي گرديد. این دوره که به صورت جامع و فشرده تعریف شده است، در 4 سطح طراحی شده و اهداف زیر را به دنبال دارد:
آشنایی با ساختار و ابزار طراحی شبکه و معرفی زیرساختهای ارایه شده، آشنایی با قوانین و آیین نامه های تدوین شده در خصوص نحوه فعالیت و مسئولیتهای شرکتهای سرویس دهنده اینترنت در کشور، آشنایی با مفاهیم کابل کشی ساخت یافته مخابراتی، آشنایی با تکنولوژی DSL، آشنایی با تنظیمات DSLAM، آشنایی با تجهیزات هسته شبکه ISP و ایجاد دسترسی به اینترنت در لایه 3 شبکه، آشنایی با تنظیمات BRAS برای ایجاد دسترسی به اینترنت، آشنایی با پروتکل های AAA و پیاده سازی آن، Debugging و فهم دلایل ایرادات محتمل در شبکه، آشنایی با پروتکل SNMP جهت مانیتورینگ شبکه و پیاده سازی و تفسیر ایرادات با ابزارها و نرم افزارهای مدیرت شبکه(Cacti و Ip Monitor)
لازم به ذکر است که این دوره توسط دپارتمان IT دیباگران تعریف و تدوین گردیده و مدرس مربوطه مهندس محمدرضا دربندی خواهند بود.
بخشی از سوابق اجرایی محمدرضا دربندی از سال 88 تا کنون:
مدیر پروژه مرکز داده و مشاور سازمان فناوری اطلاعات شهرداری شیراز، بازرس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منطقه جنوب، طراحی و توسعه شبکه اکتیو اینترنت پر سرعت صبانت در استان فارس با وسعت بیش از 40 مرکز مخابراتی با بسترهای ارتباطی متفاوتی همچون E1، IntrAnet، MPLS و VPLS، راه اندازی انواع شبکه های توزیع اینترنت داخلی سازمان ها به روش های مختلف همچون Hotspot , PPPOE , VPN و کنترل پهنای باند و میزان مصرف و هزینه کاربران سازمان، پیمانکار حقیقی شرکت مکفا در نصب و پیاده¬سازی فنی مرکز داده استان فارس، تولید نرم افزار سنجش کیفیت تجربی اینترنت و نرم افزار کنترل نویز خط مشترکین ADSL، ابداع روشی جهت تشخیص Transparent cache Server در شبکه ISP و همچنین روشی جدید جهت تخمین پهنای باند کلاینت بدون نیاز به سرور تست پهنای باند، عضو کارگروه ISP/ISDP/PAP مخابرات استان فارس،‌ مدیر ارشد فناوری و مشاور مدیر عامل شرکت کاوش رایانه، کسب عنوان مدیر شبکه برتر صبانت در کل کشور


بازدید: 3607