سمينار آشنايي با freelancing یا آزادكاري برگزار گرديد

دسته: گروه آموزشی نوید منتشر شده در پنج شنبه, 28 آبان 1394

سمينار آشنايي با freelancing یا آزادكاري توسط دپارتمان فناوري اطلاعات گروه آموزشي نويد برگزار گردید. اين سمينار توسط آقایان "حامد تكميل" و "ميثم موسوي" روز سه شنبه 26 آبان از ساعت 16 الی 20، در سالن سمينار ساختمان ديباگران واقع در چهارراه زرگري ارائه شد.

ارائه دهندگان این سمینار که هریک سابقه 10 ساله آزادکاری داشتند ابتدا به شرح و تعريف مفهوم آزادكاري يا Freelancing پرداختند و تفاوت هاي اساسي آزادكاري با ساير مدل هاي كاري را مورد بررسي قرار دادند. پس از آن نيازمندي هاي فردي و اجتماعي براي آزادكاري به تفصيل بررسي شد و ميزان درآمد فريلنسرها در ايران و جهان بر اساس اطلاعات دريافتي از بيش از 23000 فريلنسر از سراسر دنيا مطرح گرديد.

پس از آن رشته ها و تخصص هاي مناسب جهت افرادي كه تمايل به آزادكاري دارند ذکر شد و بهترین زمان شروع به كار و همچنين فضاهایی هايي كه فريلنسرها ميتوانند در آن مشغول به فعاليت شوند موردبررسي قرار گرفت. مبحث بعدي كه مورد بررسي قرار گرفت امكانات مورد نياز براي شروع كار فريلنسرها و نحوه يافتن مشتري و راههاي ارتباط با آنها بود و پس از آن نحوه محاسبه و پيشنهاد قيمت از سوي آزادكارها به مشتري و چگونگي دريافت دستمزد از آنها و همچنين عقدقرارداد و توافقات اوليه و رفع ابهامات بين مشتري و فريلنسر مورد بررسي قرار گرفت .

سپس موضوع برندسازي شخصي در دنياي كسب و كار آنلاين و كارهاي ضروري براي بهبود هويت كاري شمرده شد و در پايان راهكارهايي براي بهبود مديريت زمان و مديريت مالي فريلنسرها مطرح شد.

در این سمينار که به صورت تعاملی ارائه شد، ایمان قصرفخری (بنیان گذار پارسکدرز) و دو تن از فریلنسرهای جهانی از تیم Airin Media (سامان کاظم پور و آقای میرزایی) تجربیات خود را ارائه نمودند و شركت كنندگان نیز حین برگزاری این سمينار، سوالات ، ابهامات و نظرات خود را بیان کردند.

 freelancing-dibagaran

بازدید: 1344