از آن جا که معماری، هنر و فن طراحی و ساخت به حساب می آید، مهارت های فنی و هنری متنوعی را نیاز دارد. یادگیری موثر این مهارت ها منجر به توانمندسازی دانشجویان و کارشناسان و درنتیجه ورود به بازار کار حرفه ای می گردد. “دپارتمان طراحی و معماری” گروه آموزشی نوید همواره در زمینه آموزش مهارت های کاربردی معماری پیشتاز بوده است. کمیته ای متشکل از نام آشناترین اساتید معماری با گرایش ها و تخصص های مختلف اقدام به تدوین و اجرای دوره های آموزشی در آتلیه های معماری و کارگاه های تخصصی و کامپیوتری می نمایند. دوره های آموزشی اصول پایه و مبانی طراحی، معماری داخلی، نرم افزارهای کاربردی معماری، مهارت های تخصصی و عالی معماری، کاردانی حرفه ای معماری و آمادگی آزمون های مختلف معماری همچون ارشد، نظام مهندسی و … توسط این دپارتمان اجرا می گردند.

معرفی دوره ها

نرم افزارهای کاربردی معماری

جهت مشاهده سرفصل دوره ها، روز و ساعت برگزاری و ثبت نام، دوره مورد نظر را انتخاب فرمایید:

اصول پایه و مبانی طراحی

جهت مشاهده سرفصل دوره ها، روز و ساعت برگزاری و ثبت نام، دوره مورد نظر را انتخاب فرمایید:

 
معماری داخلی

جهت مشاهده سرفصل دوره ها، روز و ساعت برگزاری و ثبت نام، دوره مورد نظر را انتخاب فرمایید:

دوره جامع دکوراسیون و طراحی داخلی

موسسه آموزش عالی آزاد نوید پارس، اولین مرکز آموزش عالی آزاد (در زمینه معماری و معماری داخلی) در استان فارس، با مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به منظور بهینه سازی و بالاتر بردن کیفیت آموزشي دوره های آموزش عالی آزاد دکوراسیون داخلی، از تابستان ۹۳ تغييراتي را در نحوه ارائه دوره ها اعمال نموده است.

خروجی این اقدامات، دوره های حرفه ای و کاملا کاربردی در زمینه های مختلف دکوراسیون داخلی بوده است که با تائید ” کارگروه آموزش های کوتاه مدت و آموزش های خاص کمیته تخصصی علمی کاربردی شورای گسترش آموزش عالی ” در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب رسیده است.

دوره ها شامل :

۱- مقدمات کاربردی دکوراسیون داخلی ۲۳۹ ساعت

آموزش دکوراسین داخلی جهت علاقه مندان ورود به این حرفه تخصصی، نیازمند آموزش های پایه و مهارت های مقدماتی فنی و هنری است. این دوره در راستای آموزش اصول و مفاهیم اولیه دکوراسیون داخلی و پرورش پرسنل توانمند جهت کار حرفه­ای در دفاتر طراحی داخلی شامل دروس مبانی هنر، اصول و مهارت های پایه ای معماری می باشد. در پایان این دوره شرکت کنندگان توانایی های لازم برای شروع کار در یک دفتر طراحی معماری به عنوان دستیار در زمینه نقشه کشی و برلوه (برداشت) را خواهند داشت.

 •  ترسيم فني و برداشت وضع موجود ساختمان
 •  كارگاه بيان ايده و طرح
 •  کارگاه مباني هنر و خلاقيت معماري
 •  تاريخ معماري داخلي سبك شناسي
 •  عكاسي ديجيتال درمعماري
 •  نقشه كشي معماري توسط نرم افزار اتوكد

۲- مدلسازی و ارائه حرفه ای در دکوراسیون داخلی ۱۹۸ ساعت

دکوراسیون داخلي مستلزم آموزش­هاي تخصصي و مهارت­هاي كاربردي است. اين دوره در جهت تكميل آموخته هاي دانش پژوهان با دروس اجرايي و دکوراسیون داخلي ، به صورت علمي و عملي مي باشد . ارائه گرافيكي پروژه ،طراحي مبلمان و دکوراسیون داخلي با آموزشهاي اين مقطع ميسر مي شود. در این دوره دانش­پژوهان مهارت های مدلسازی و ارائه طرح های دکوراسیون داخلی در قالب نرم افزارهای رایج را فرا خواهند گرفت.

 •  ترسيم اجرايي و مصالح شناسي
 •  کارگاه مدلسازي حرفه اي توسط نرم افزار۳Ds max
 •  ارائه معماري با Photoshop
 •  اصول کاربرد رنگ و نور در دكوراسيون داخلي
 •  ارگونومي

۳- طراحی مبلمان و عناصر دکوراسیون داخلی فضاهای مسکونی ۱۸۴ ساعت

هنر چيدمان مبلمان و ساماندهي فضاهاي داخلي بر اساس واقعيت هاي موجود و انتظام عناصر دروني كاركردها را دکوراسیون داخلی نام گذاری می کنند. نگاه منطق گرايانه و هنر بكارگيري عناصر مناسب و متناسب در كنار درك صحيح از نحوه نورپردازي و كاربرد رنگ و در نهايت وحدت بخشيدن عناصر متكثر داخلي در قالب يك ساختار هارمونيك در ساختمان­هاي مسكوني ،هدف آموزشي اين دوره مي با شد. در پایان این دوره، شرکت کنندگان با تکیه بر مهارت های پایه و همچنین شیوه های ارائه که در دو دوره­ی قبل فرا گرفته­اند، توانایی انتخاب عناصر و مبلمان مناسب جهت یک فضای مسکونی (آپارتمان) و ارائه دکوراسیون داخلی منطبق برخواسته­های کارفرما را خواهند داشت.

 •  طراحي مبلمان فضاهاي مسكوني
 •  دكوراسيون داخلي فضاهاي مسكوني
 •   دكوراسيون تكميلي فضاهاي داخلي مسكوني

۴- طراحی مبلمان و عناصر دکوراسیون داخلی فضاهای اداری و تجاری ۱۶۸ ساعت

فضاهای اداری و تجاری با توجه به ماهیت و نوع کاربردشان، با رویکردی متفاوت از فضای مسکونی از منظر دکوراسیون داخلی بررسی می­گردد. شرکت کنندگان در این دوره با کسب توانایی درک و تحلیل کاربردهای مختلف فضاهای اداری و تجاری چگونگی انتخاب مبلمان و تجهیزات مناسب این فضاها و همچنین سایر عناصر دکوراسیون داخلی مرتبط در زمینه دکوراسیون داخلیفضاهای اداری و تجاری مهارت­های لازم را کسب خواهند نمود.

 •   طراحي مبلمان فضاهاي اداري و تجاري
 •   دكوراسيون داخلي فضاهاي اداري و تجاري
 •   دكوراسيون تكميلي فضاهاي اداري و تجاري
* کلیه دوره های مذکور به صورت کاملا کاربردی و توسط اساتید حرفه ای و مطرح در عرصه معماری ارائه می گردد و منتج به گواهینامه پایان دوره مورد تائید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خواهد شد.

دوره های تک مهارتی دکوراسیون داخلی

آمادگي آزمون ورود به حرفه مهندسي

آمادگی آزمون طراحی ورود به حرفه مهندسی

نظر به برگزاری آزمون ورود به حرفه مهندسان، به منظور آمادگی بيشتر و ارتقا سطح علمی فارغ التحصيلان معماری و متقاضيان اين آزمون، دپارتمان هنر و معماری برگزار می نمايد:

آمادگی آزمون ورود به حرفه مهندسی

آشنايي با ضوابط طراحي معماری
مبتني بر مبحث ۴ مقررات ملی ساختمان و ضوابط شهرسازی
“آقای دکتر جمشيدی”

نحوه برگزاری

۸ جلسه تئوری ۲۴ ساعت)- ۴ جلسه عملی (۱۶ساعت)
۶ آزمون شبيه سازی شده (هر كدام در يك روز)
۶ جلسه بازبينی طرح ها به صورت فردی پس از هر آزمون (۱۸ ساعت)
نحوه ثبت نام (حضوری و یا اینترنتی)
• حضوری (مراجعه به ساختمان دیباگران)
• از طریق “سامانه خدمات الکترونیکی دانش پژوهان” :
۱٫ تكميل فرم مشخصات (ثبت نام در سامانه)
• توجه: دانش پژوهان موسسه با توجه به موجود بودن مشخصات نیازی به تکمیل فرم مشخصات نخواهند داشت و تنها کافی است از طریق ورود به سامانه اقدام به ثبت نام نمایند.

۲٫ ثبت نام در دوره “آمادگی آزمون ورود به حرفه مهندسی”

پیش ثبت نام