Social Responsibility

یک جرعه عشق با کمی از شهد عاطفه                   این است راه سبز مداوای زندگی

گروه آموزشی نوید در قبال مسائل اجتماعی جامعه ای که در آن فعالیت می کند، احساس مسئولیت دارد. نگاه این گروه آموزشی، به مفهوم مسئولیت اجتماعی، یک فعالیت زیر ساختی و فرهنگی است. گروه آموزشی نوید، براین باور است که اگر زیرساخت های جامعه، قوی تر باشد و اجتماعی که در آن فعالیت می کند آبادتر باشد، طبیعتاً چون در محیط توسعه یافته تری فعالیت می کند، موفقیت های بیشتری محقق خواهد شد. مسئولیت اجتماعی گروه آموزشی نوید ایجاب می کند تا نسبت به مسائل اجتماعی، محیط زیست،‌ بهداشت، آگاهی و آموزش افراد جامعه حساس باشد. و همواره در تلاش است تا از طرق مختلف فرهنگسازی، آموزش، همکاری، حمایت و… مسئولیت اجتماعی را در موسسات و مجموعه های تحت پوشش خود گسترش دهد.

یک جرعه عشق با کمی از شهد عاطفه

این است راه سبز مداوای زندگی

گروه آموزشی نوید در قبال مسائل اجتماعی جامعه ای که در آن فعالیت می کند، احساس مسئولیت دارد. نگاه این گروه آموزشی، به مفهوم مسئولیت اجتماعی، یک فعالیت زیر ساختی و فرهنگی است. گروه آموزشی نوید، براین باور است که اگر زیرساخت های جامعه، قوی تر باشد و اجتماعی که در آن فعالیت می کند آبادتر باشد، طبیعتاً چون در محیط توسعه یافته تری فعالیت می کند، موفقیت های بیشتری محقق خواهد شد. مسئولیت اجتماعی گروه آموزشی نوید ایجاب می کند تا نسبت به مسائل اجتماعی، محیط زیست،‌ بهداشت، آگاهی و آموزش افراد جامعه حساس باشد. و همواره در تلاش است تا از طرق مختلف فرهنگسازی، آموزش، همکاری، حمایت و… مسئولیت اجتماعی را در موسسات و مجموعه های تحت پوشش خود گسترش دهد.

مفهوم مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR)

مفهوم “مسئولیت اجتماعی شرکت ها” در زمره مفاهیم اخلاق کسب و کار مطرح است و به نقشی که شرکت ها درحوزه اجتماعی برعهده دارند مربوط می شود. مسئولیت اجتماعی شرکتها، مجموعه وظایف و تعهداتی است که شرکت بایستی در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه‌ای که در آن فعالیت می‌کند، انجام دهد.

مسئولیت اجتماعی مفهومی بین المللی است و به مسئولیت هایی که متوجه هر شهروند است باز می گردد. همه افراد به واسطه نوع پرورش، مسائل عقیدتی، فرهنگی و … مسئولیت هایی را احساس می کنند. با توسعه جامعه صنعتی، نقش‌های اجتماعی به تدریج از افراد به شرکت‌ها انتقال می‌یابد و مسئولیت اجتماعی نیز می بایست در موسسات و سازمان ها ظهور یابد.

مدرسه سازی

از آن جا که آگاهی و آموزش، وظیفه اصلی گروه آموزشی نوید به حساب می آید، مشارکت در پروژه های مدرسه سازی را از اولویت های اساسی مسئولیت اجتماعی خود قرار داده است.

از اوائل دهه ۸۰ با عضویت در مجمع خیرین مدرسه ساز استان فارس نسبت به مشارکت در پروژه های مختلف مدرسه سازی اقدام شده است. مشارکت در ساخت ۲ مدرسه در نزدیکی سد درودزن و ساخت مدرسه در محروم ترین منطقه کامفیروز (روستای گرمه) و همکاری با اداره کل نوسازی مدارس استان فارس و اداره کل آموزش و پرورش استان فارس جهت ترویج فرهنگ مدرسه سازی از جمله فعالیت های گروه آموزشی نوید در این زمینه بوده است.

بهداشت و سلامت جامعه

گروه آموزشی نوید در مناسبت ها و موقعیت های مختلف می کوشد تا به نوبه خود در ارتقاء سطح بهداشت و سلامت جامعه نقشی هرچند کوچک ایفا نماید. مشارکت در پروژه های تامین سلامت، حمایت از بیماران دیابتی، همکاری با مراکز نگهداری از سالمندان، حمایت از مراکز نگهداری از معلولین ذهنی و جسمی، از یک سو و تلاش در جهت فرهنگسازی و ترویج توجه به سلامت جامعه از سوی دیگر از جمله فعالیت های انجام شده در این دسته می باشد.

همت عالی (بازارچه ها و جشنواره های خیریه)

برگزاری همت عالی و بازارچه های مختلف توسط پرسنل، اساتید و دانشجویان گروه آموزشی نوید در بازه های زمانی متفاوت و به نفع کودکان معلول، بی سرپرست، بیماران سرطانی، کودکان کار، محروم و بد سرپرست صورت می پذیرد.

اولین بازارچه خیریه

اولین بازارچه خیریه به همت آقای علیرضا ریاستی مدرس دپارتمان زبان گروه آموزشی نوید در اسفند ۹۲ برگزار گردید.

در این بازارچه خیریه خوراکی و ساندویچ های تهیه شده توسط دانشجویان دپارتمان زبان به فروش رسید و عواید آن به مرکز نگهداری از معلولین و کودکان بی سرپرست نرجس اهدا گردید.

دومین بازارچه خیریه

دومین بازارچه خیریه گروه آموزشی نوید ۱۹ اسفند ۹۳ در محل ساختمان دیباگران ( واقع در چهارراه زرگری) برگزار گردید.

در این بازارچه اساتید، پرسنل و دانشجویان گروه آموزشی نوید کیک، شیرینی، خوراک و گل های طبیعی به بازارچه اهدا نمودند. این بازارچه با همراهی مرکز نگهداری از معلولین و کودکان بی سرپرست نرجس برگزار شده بود و غرفه هایی نیز به معرفی ” نرجس” و فروش و عرضه دست ساخته های مددجویان نرجس اختصاص داده شده بود. در نهایت کلیه درآمد حاصل از این بازارچه به کودکان معلول و بی سرپرست نرجس اهدا گردید.

گالری تصاویر

همت عالی به نفع بیمارستان آنکولو‍ژی امیر به یاد استاد ساسان جهادیان

همت عالی گروه آموزشی نوید در تاریخ ۱۲ مرداد ۹۴ همزمان با دومین سالگرد درگذشت مهندس ساسان جهادیان (استاد دپارتمان معماری گروه آموزشی نوید) در محل ساختمان دیباگران برگزار گردید، این همت عالی که به نفع بیمارستان امیر برگزار شده بود با استقبال همکاران، دوستان و دانشجویان شادروان جهادیان روبرو شد و کلیه عواید به کودکان سرطانی بیمارستان امیر اهدا گردید.

گالری تصاویر 

سومین بازارچه خیریه

بازارچه خیریه به نفع کودکان کار، محروم و بد سرپرست با همت گروه آموزشی نوید و جمعیت مستقل امداد دانشجویی– مردمی امام علی (ع) برگزار گردید. این بازارچه در تاریخ ۱۳ اسفند ۹۴ در محل ساختمان دیباگران واقع در چهارراه زرگری، برگزار و با استقبال گسترده مردمی روبرو شد.

هنرمندان مطرح سینما، تئاتر و تلویزیون از این بازارچه خیریه حمایت کردند. زهرا سعیدی، حمید مظفری، اصغر همت و نسرین نکیسا، هنرمندانی بودند که با حضور در کلیپ معرفی بازارچه، از کودکان کار، محروم و بدسرپرست حمایت نمودند. در این کلیپ کوتاه، هنرمندان با شیوه ای تاثیرگذار، شهروندان را دعوت به حمایت از کودکان کار و محروم کردند. این کلیپ در فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی مورد توجه بسیار قرار گرفت و منجر به استقبال گسترده شهروندان نیک اندیش از بازارچه خیریه شد.

میهمان هنری این بازارچه زهرا سعیدی، هنرمند پیشکسوت سینما و تلویزیون بود. سعیدی چندین جلد از کتاب خود را نیز به نفع کودکان کار و محروم به بازارچه اهدا نمود. اجرای موسیقی زنده توسط مهران موثقی از جمله برنامه های هنری در نظر گرفته شده در بازارچه بود.

در این بازارچه ۴۰ غرفه برپا بود. اساتید، کارکنان و دانشجویان گروه آموزشی نوید و اعضای جمعیت امام علی(ع) میزبان بازارچه بودند. نیکوکاران با گذر از میان غرفه ها، سبد خرید خود را به نیت خیر از غذاهایی با طعم مهربانی، دست ساخته هایی از جنس مهر و گل هایی با بوی عشق پرکردند تا سبد کودکان معصوم خالی نماند.

این بازارچه که سومین بازارچه خیریه گروه آموزشی نوید و همچنین سومین بازارچه خیریه جمعیت امام علی (ع) به حساب می آمد با استقبال گسترده مردمی روبرو شد. درآمد حاصل از این بازارچه به طور کامل، صرف تهیه پوشاک نوروزی و سبد غذایی کودکان کار، محروم و بدسرپرست تحت پوشش جمعیت امام علی(ع)، شد.

کودکان تحت پوشش جمعیت امام علی(ع) زیر ۱۵ سال می باشند و غالب این کودکان در خیابان‌ها کار می‌کنند و محروم از تحصیل هستند،‌ آن هایی که به مدرسه می‌روند نیز دچار مشکلات تحصیلی بسیاری‌اند که جمعیت امام علی(ع) افزون بر کمکی که به خانواده‌های این کودکان می‌کند در زمینه آموزش درسی و مهارت‌های زندگی و کلاس‌های هنری نیز به آن‌ها خدمات ارائه می نماید.

جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی(ع) شیراز از سال ۱۳۸۵ با آیین کوچه گردان عاشق فعالیت خود را آغاز و به اجرای طرح‌های هماهنگ جمعیت در شیراز پرداخته است و اکنون افزون بر اجرای این طرح‌ها، به ‌صورت تخصصی بر معضل کودکان کار و خیابان، که به علت فقر و مشکلات خانوادگی در معرض آسیب‌های جسمی و روانی هستند، متمرکزشده و به ارائه طرح‌های کوتاه‌مدت و بلندمدتی چون کلاس‌های سوادآموزی، نقاشی، تئاتر، بازی‌های فکری، اردوهای علمی و … می‌پردازد.

گالری تصاویر

همت عالی و کار گاههای آموزشی به نفع مددجویان مؤسسه خیریه نرجس

موسسه آموزش عالی آزاد نویدپارس (از جمله موسسات تحت پوشش گروه آموزشی نوید)‌ ، به مناسبت روز “اهدای دستمزد یک روز به خیریه”، اقدام به تعریف و تدوین یکسری کارگاه ها و سمینارهای آموزشی نمود. این کارگاه ها که توسط برخی از اساتید نیک اندیش دپارتمانهای معماری، گرافیک و انیمیشن، فناوری اطلاعات و زبان تعریف و تدوین شده بود، ا در روزهای ۲۸ و ۳۰ اردیبهشت ۹۵ در محل ساختمان دیباگران واقع در خیابان قصردشت، چهارراه زرگری برگزار گردید. همزمان با برگزاری کارگاه ها در محل بوفه ساختمان دیباگران نیز ، فالوده شیرازی به نفع مددجویان به فروش می رفت.
لازم به ذکر است که کلیه درآمد حاصل از این کارگاه ها و فروش فالوده به موسسه خیریه نرجس شیراز اهدا گردید.

عناوین کارگاههای آموزشی برگزار شده به نفع مددجویان موسسه خیریه نرجس:
• ارائه یک طرح معماری در فتوشاپ
• ساخت فضای خارجی از مدلسازی تا رندر نهایی
• شیوه های صحیح یادگیری زبان
• طراحی سریع وب سایت با Bootstrap
• عکاسی گردشگری و نجومی

گالری تصاویر

چهارمین بازارچه خیریه

چهارمین بازارچه خیریه گروه آموزشی نوید، در تاریخ ۱۹ اسفند ۹۵، در محل ساختمان دیباگران واقع در چهارراه زرگری برگزار شد. این بازارچه به نفع کودکان کار، محروم و بد سرپرست با همت گروه آموزشی نوید و جمعیت مستقل امداد دانشجویی– مردمی امام علی (ع) برگزار گردید. ۴۵ غرفه به میزبانی اساتید، کارکنان و دانشجویان گروه آموزشی نوید و اعضای جمعیت امام علی(ع) برپا شد. جمعی از رستوران ها و شیرینی فروشی های نام آشنای شیراز نیز این بازارچه را همراهی نمودند.
تشریفات تیوا سرویس،‌ رستوران کاکتوس،‌ هتل بزرگ شیراز، شیرینی میترا،‌ قنادی طوسی، کیک کارن،‌ تجهیزات سینمایی قاجاری، کافه فردوسی،‌ کافه رستوران هدایت،‌ کافه شهرکاغذی، فروشگاه اینترنتی مرکز نوین و گالری صنایع دستی درج از جمله همراهان این همت عالی بودند.
اجرای موسیقی زنده،‌ برپایی سفره هفت سین، عکاسی با قاب اینستاگرام و …. از جمله برنامه های جانبی بازارچه بودند. وجود غرفه های متعدد غذا، کیک، شیرینی، گل های طبیعی و صنایع دستی و هم چنین ارائه محصولات متنوع منجر به استقبال گسترده شهروندان نیک اندیش از بازارچه خیریه شد.
در نهایت،‌درآمد حاصل از این بازارچه به طور کامل، صرف نیازهای اساسی کودکان کار، محروم و بدسرپرست تحت پوشش جمعیت امام علی(ع)، شد

گالری تصاویر

کلیپ چهارمین بازارچه خیریه به نفع کودکان تحت پوشش جمعیت امام علی 

پنجمین بازارچه خیریه

پنجمین بازارچه خیریه  “گروه آموزشی نوید” به نفع معلولین و کودکان بی سرپرست خیریه نرجس در تاریخ ۲۴ اسفند ۹۶ در محل ساختمان دیباگران، واقع در چهارراه زرگری، برگزار گردید.

گروه آموزشی نوید و موسسه خیریه نرجس، میزبان این بازارچه بودند. اساتید،‌همکاران و دانشجویان “گروه آموزشی نوید” از همراهان اصلی بازارچه بودند. در این بازارچه ۴۵ غرفه فروش غذا، شیرینی، گل، صنایع دستی و محصولات فرهنگی، برپا گردید. تعدادی از شرکت ها و فعالان اقتصادی مطرح نیز با این بازارچه همراهی نموده اند.  میهمان ویژه این بازارچه، هنرمند مطرح سینما و تئاترآقای  “اصغر همت” بود. تنی چند از هنرمندان سینما، تئاتر و تلویزیون، نیز از این بازارچه خیریه حمایت کردند. زهرا سعیدی، محمود پاک نیت، هادی قمیشی، قاسم زارع، مهوش صبرکن و حسن شکوهی، هنرمندانی بودند که با حضور در ویدئوی معرفی بازارچه، با شیوه ای تاثیرگذار، خیرین را دعوت به حمایت از معلولین و کودکان بی سرپرست کردند.

این رویداد با همیاری نیک اندیشانی همچون:

تشریفات تیوا سرویس، شیرینی فنسی، باشگاه فرهنگی رفاهی دانشگاه شیراز، تجهیزات سینمایی قاجاری، نهالستان باغ بهشت، میوگالری، استخر مخابرات فارس، قهوه meseta، قهوه ناب، ریزبافت های ایرانی دونابای و کتاب یک صفحه ای برگزار گردید.

درآمد حاصل از این بازارچه به طور کامل، به موسسه خیریه نرجس اهدا شد.

موسسه خیریه مردمی نرجس، وظیفه توانبخشی و نگهداری از ۲۵۰ معلول ذهنی و جسمی و بی سرپرست را برعهده دارد. این موسسه بیش از ۲۰ سال است که به صورت شبانه روزی مشغول به فعالیت می باشد.


گالری تصاویر

ویدئوی  دعوت هنرپیشه ها به بازارچه خیریه ۲۴ اسفند۹۶

تایم لپس برگزاری بازارچه خیریه به شکرانه ۴۰ساله شدن گروه آموزشی نوید

انعکاس خبر پنجمین بازارچه خیریه در وب سایت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی 

کارآفرینی

“گروه آموزشی نوید”،‌ حمایت از رویدادهایی که منجر به شناخت بهتر بازار کار و در نتیجه ورود به آن و یا پیشرفت در کسب و کار می شود را در زمره فعالیت های خود گنجانده است.

محیط زیست

“گروه آموزشی نوید” در تلاش است تا از یکسو با فرهنگسازی لزوم توجه به محیط زیست و پیامدهای ناشی از آن را یادآور سازد و از سویی دیگر با بهره جستن از خدمات الکترونیکی، ‌به نوبه خود صرفه جویی چشمگیری در مصرف کاغذ و سوخت نماید. اپلیکیشن موبایل و وب سایت گروه آموزشی نوید جایگزین مناسبی برای بروشورها، لیست دوره های آموزشی و برنامه زمانبندی دوره ها و فرم های ثبت نام کلیه دپارتمان های آموزشی می باشند. از مهم ترین اهداف ایجاد آن ها، حفاظت از طبیعت به واسطه‎ی صرفه‎جویی در مصرف کاغذ بوده است.