فراخوان مسابقه

همزمان با ۴۰سالگی گروه آموزشی نوید و به مناسبت روز جهانی انیمیشن، دپارتمان هنر و انیمیشن موسسه آموزش عالی آزاد نویدپارس – دیباگران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس ، مسابقه ای  بامحوریت طراحی شخصیت و فضا در انیمیشن”  برگزار می‌کند.

موضوعات مسابقه

 •         طراحی شخصیت در انیمیشن ( با موضوعات انسان، ‌حیوان و موضوع ویژه :کبوتر صلح)
 •          طراحی فضا در انیمیشن ( محیط زیست و فضای شهری)

بخش های مسابقه :

مسابقه در دو بخش نوجوانان (از ۱۲تا ۱۷ سال) و جوانان (از ۱۸تا ۳۰سال ) برگزار می شود.

قوانین مسابقه

 •  شرکت در مسابقه برای عموم در دو گروه سنی مذکور آزاد و رایگان می باشد.
 • خواهشمند است شرکت کنندگان با تمرکز بر روی موضوع مسابقه  آثار خود را ارسال نمایند.
 • آثار می تواند در دو سبک

۱٫ طراحی دستی در قطع هایA3   یا A4 ( افقی)

۲٫ طراحی دیجیتالی به صورت (پیکسل ۱۹۲۰*۱۰۸۰) HD با رزولوشن Dpi ۳۰۰

ارسال گردد.

 •  مالکین آثاری که اثرشان در داوری مرحله ی مقدماتی به عنوان اثر منتخب برگزیده شده است،‌ لازم است پس از اعلام موسسه نسبت به تهیه ی نسخه ی قابل نمایش اثر خود ( چاپ و نصب شده در شاسی) اقدام و آن را تا یک روز قبل از تاریخ داوری مرحله ی نهایی تحویل دبیرخانه مسابقه دهند.
 •   بدیهی است از نظر برگزار کننده؛ ارسال کننده آثار، مالک اثر شناخته می شود و هرگونه مسئولیت و پاسخگویی به پیامدهای حقوقی و قانونی ناشی از آن با ارسال کننده اثرخواهد بود.
 •  ارسال کننده آثار با ارسال آثار خود به مسابقه، به برگزار کننده مجوز می دهند تا براساس تصمیم خود نسبت به نمایش آثار با نام و مشخصات صاحب اثر در هر مکان و هر زمان اقدام نماید و شرکت کننده اعتراضی نخواهد داشت. اما حق مالکیت اثر برای تولیدات تجاری برای شرکت کننده محفوظ می باشد.
 • هر فرد مجاز به ارسال تنها یک اثر در هر موضوع  می باشد.
 • آثار می بایست منطبق با شعائر اخلاقی و قانونی جمهوری اسلامی ایران باشد.
 • شرکت کنندگان در مسابقه با ارسال آثار خود به دبیرخانه مسابقه، عملا  قوانین و شرائط تعیین شده جهت مسابقه را پذیرفته اند.

نحوه داوری:

آثار ارسالی در دومرحله توسط داوران، داوری می گردد:

مرحله مقدماتی:

ابتدا آثار دریافتی مرتبط با موضوعات مذکور توسط هئیت  داوران بررسی می گردد و از بین این آثار، حداکثر ۱۶ اثر در هر بخش انتخاب و به مرحله نهایی راه می یابد.

مرحله نهایی:

از بین۱۶ اثر منتخب مرحله مقدماتی در هر بخش و هر موضوع؛ یک اثر (جمعا ۴ اثر) در صورت کسب امتیاز لازم، به عنوان اثر برتر و دو اثر دیگر (جمعا ۸ اثر) به عنوان آثار شایسته ی  تقدیر به تشخیص گروه داوری انتخاب خواهد گردید.

جوایز مسابقه

آثار برتر:

–   هدیه نقدی به مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰ ریال(۳۰۰۰۰۰۰ ریال کارت هدیه به همراه کارت نقدی ثبت نام در دوره های گروه آموزشی نوید به مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰ ریال)

–      لوح تقدیر از طرف موسسه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس

آثار شایسته ی تقدیر:

–     هدیه نقدی به مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰ ریال(۳۰۰۰۰۰۰ ریال کارت نقدی ثبت نام در دوره های گروه آموزشی نوید)

–     لوح تقدیر از طرف موسسه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس

آثار منتخب هربخش:

–      لوح تقدیر از طرف موسسه و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس

کلیه آثار راه یافته به مرحله نهایی:

آثار دریافتی منتخب مرحله مقدماتی در دو بخش طراحی شخصیت و طراحی فضا ( که مطابق کیفیت و استاندارد ابعادی اعلام شده باشد) در محل نمایشگاه موسسه آموزش عالی ازاد نوید پارس – دیباگران و هم چنین  بصورت یک مجموعه در فضاهای مجازی موسسه به همراه نام و مشخصات صاحب اثر به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

تقویم جشنواره :

مهلت ارسال آثار:    ۲۸مهر  ۹۷

تاریخ داوری : مرحله مقدماتی  اول آبان ۹۷ – مرحله نهایی  سوم آبان ۹۷

نشانی محل دبیرخانه (تحویل آثار): شیراز –خیابان قصردشت – چهارراه زرگری(مطهری)  – ساختمان دیباگران

زمان اعلام نتایج: یک شنبه ۶ آبان ماه ۹۷ ( از طریق پرتال و فضاهای مجازی گروه آموزشی نوید)

زمان و محل برگزاری مراسم تحویل جوایز:‌ متعاقبا اعلام خواهد گردید.

روش ارسال آثار و شرکت در مسابقه

۱-      آثار در سبک طراحی دستی

شرکت کنندگان می بایست اطلاعات خود شامل نام و نام خانوادگی و شماره ملی و شماره های تماس خود را در پشت آثار نوشته و آثار خود را به همراه  تصویر کارت ملی و یک قطعه عکس ۳*۴) تحویل دبیرخانه نموده و رسید دریافت نمایند.

۲-     آثار در سبک طراحی دیجیتال

شرکت کنندگان در این سبک لازم است آثار خود را در قالب یک حلقه لوح فشرده که روی آن اطلاعات خود شامل نام و نام خانوادگی و شماره ملی و شماره های تماس را درج نموده اند  به همراه  تصویر کارت ملی و یک قطعه عکس ۳*۴) تحویل دبیرخانه نموده و رسید دریافت نمایند.

داوری مرحله مقدماتی

همزمان با ۴۰سالگی گروه آموزشی نوید و به مناسبت روز جهانی انیمیشن، دپارتمان هنر و انیمیشن موسسه آموزش عالی آزاد نویدپارس – دیباگران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، مسابقه ای  بامحوریت “طراحی شخصیت و فضا در انیمیشن”  برگزار نمود.

موضوعات این مسابقه طراحی شخصیت در انیمیشن (انسان، ‌حیوان و موضوع ویژه :کبوتر صلح) و همچنینطراحی فضا در انیمیشن ( محیط زیست و فضای شهری) بود که در دو بخش سنی نوجوانان (از ۱۲تا ۱۷ سال) و جوانان (از ۱۸تا ۳۰سال ) برگزار  گردید.

ضمن قدردانی از حضور پرشور کلیه علاقه مندان به انیمیشن  و ارسال آثار از سراسر کشور  به دبیرخانه موسسه، داوری مرحله مقدماتی آثار دریافتی  با حضور اساتید به نام این حوزه ؛ جناب آقای  مازیار محمدی نژاد، جناب آقای علی امامزاده و سرکارخانم لیلا نوروزی صورت پذیرفت.

داوران محترم با در نظر گرفتن فاکتورهای ارتباط معنایی موضوعات، رعایت تکنیک های فنی و خلاقیت، آثار دریافتی را بررسی و ۱۸ اثر را از بین آثار دریافتی برای داوری مرحله نهایی انتخاب نمودند.

مطابق اعلام قبلی این آثار در معرض نمایش عمومی نیز قرار خواهند گرفت.

داوری نهایی آثار در تاریخ ۳ آبان  با حضور گروه داوران صورت خواهد پذیرفت و جوایز افراد منتخب و شایسته تقدیر طی مراسمی تقدیم خواهد گردید.

بر اساس اعلام دبیر اجرایی این مسابقه؛ سرکار خانم الهه کاردان، راه یافتگان به مرحله نهایی داوری و کاندیدای دریافت جایزه به شرح زیر می باشد.

گروه سنی نوجوانان:

جناب آقای پارسا توانایی

سرکار خانم سیده زهرا جعفری

سرکار خانم فاطمه حق پرست

سرکار خانم زهرا حمزه

سرکار خانم زینب ناصری شاپوری

سرکار خانم سارا همت

گروه سنی جوانان:

سرکار خانم فاطمه اکبری

جناب آقای محمد باقری

سرکار خانم یاسمن تقوی

سرکار خانم لیلا حیدری

سرکار خانم زهرا قاسمی

سرکار خانم حدیث کشاورز اسماعیل ابادی

اختتامیه

همزمان با ۴۰سالگی گروه آموزشی نوید و به مناسبت روز جهانی انیمیشن، دپارتمان هنر و انیمیشن موسسه آموزش عالی آزاد نویدپارس – دیباگران با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، مسابقه ای با محوریت “طراحی شخصیت و فضا در انیمیشن” برگزار نمود.

مراسم این رویداد، در تاریخ ۱۴ آبان برگزار می گردد که این مراسم همراه با پخش رایگان انیمیشن شگفت انگیزان ۲ و اهدای جوایز نفرات برگزیده ی مسابقه ی “طراحی شخصیت و فضا در انیمیشن” می باشد.

لازم به ذکر است آثار منتخب شرکت کنندگان در مسابقه نیز در این مراسم به نمایش عموم گذاشته خواهد شد.

در این راستا از کلیه علاقه مندان به حوزه انیمیشن جهت دیدن انیمیشن زیبای شگفت انگیزان۲ دعوت می نماید تا به همراه خانواده و دوستان خود ما را در برگزاری مراسم بزرگداشت روز انیمیشن همراهی نمایید.

ورود برای عموم آزاد می باشد و بایستی از سایت www.irantic.com نسبت به دریافت بلیت رایگان اقدام نمایید.