برنامه آموزشی دوره های ارتقاء پایه و ورود به حرفه سازمان نظام مهندسی ساختمان

بهار ۱۴۰۱

موسسه آموزش عالی آزاد نوید پارس-دیباگران مجری ذی صلاح دوره های آموزشی ارتقاء پایه و ورود به حرفه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس، بر اساس برنامه تائید شده دوره های زیر را برای فصل بهار ۱۴۰۱ برنامه ریزی نموده است.

مهندسان گرامی، اعضا محترم سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس
با توجه به ابلاغیه دفتر مقررات ملی و کنترل ساختمان وزارت راه و شهرسازی مبنی بر برگزاری دوره های ارتقاء پایه و ورود به حرفه و همچنین آزمون های مربوطه، به صورت الکترونیکی، مقررات و ضوابط ثبت نام، حضور و آزمون این دوره ها به شرح pdf زیر می باشد:

لطفا عنایت گردد، شهریه های مندرج برای دوره های فصل بهار با توجه به عدم ابلاغ شهریه های سال ۱۴۰۱، به صورت علی الحساب و بر اساس شهریه ۱۴۰۰ بوده و پس از ابلاغ شهریه‌ های مصوب ۱۴۰۱ مبلغ مابه تفاوت ‌جهت پرداخت توسط همکاران محترمی که قبل از آن تاریخ ثبت نام نموده اند، اعلام خواهد شد.

برای ثبت نام روی عنوان دوره کلیک بفرمائید و جهت اطلاع از برنامه برگزاری کلاس ها و تاریخ و ساعت آزمون، برنامه فصل بهار  ۱۴۰۱ را از اینجا دانلود فرمائید.

نقشه برداری( طراحی و نظارت)
ردیف عنوان دوره مدرس رشته صلاحیت پایه تاریخ شروع تاریخ پایان تاریخ آزمون مدت (ساعت) روز برگزاری تاریخ برگزاری ساعت برگزاری
۱ محاسبات و ترسیمات کامپیوتری و نرم افزارهای تخصصی خانم دکتر ساناز نگهبانی نقشه برداری نظارت و طراحی ۲به۱ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ ۱۴۰۱/۰۴/۰۸ ۱۶ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ ۱۶-۲۰
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ ۱۸-۲۰
دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ ۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ ۱۸-۲۰
دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ ۱۶-۲۰
عمران (محاسبات)
ردیف عنوان دوره مدرس رشته صلاحیت پایه تاریخ شروع تاریخ پایان تاریخ آزمون مدت (ساعت) روز برگزاری تاریخ برگزاری ساعت برگزاری
۱ ویرایش چهارم آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله – استاندارد۲۸۰۰ ایران( برای ساختمان های بلند مرتبه) آقای دکترعلیرضا فاروقی عمران محاسبه ۲به۱ ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ ۱۶ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ۱۶-۱۹
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۱۰-۱۳
۱۶-۱۹
ساعت ۱۲ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ۱۶-۱۹
جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ۱۰-۱۴
۲ سیستم های مقاوم فلزی و بتنی آقای مهندس علیرضا حکت آرا عمران محاسبه ۳به۲ ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ ۲۴ شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۷-۲۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۵ ۱۷-۲۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۷-۲۰
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ۱۱-۱۴
۱۷-۲۰
ساعت۱۲ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ ۱۱-۱۴
شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ۱۷-۲۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ ۱۷-۲۰
۳ طراحی لرزه ای ساختمان های فولادی  به روش LRFD آقای دکتر داود صفری عمران محاسبه ۲به ۱ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ ۱۴۰۱/۰۴/۰۷ ۲۴ شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ ۱۷-۲۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ ۱۷-۲۰
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ ۹-۱۲
۱۷-۲۰
پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ ۹-۱۲
ساعت ۱۲ ۱۷-۲۰
شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ۱۷-۲۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ ۱۷-۲۰
عمران و معماری  (اجرا)
ردیف عنوان دوره مدرس رشته صلاحیت پایه تاریخ شروع تاریخ پایان تاریخ آزمون مدت (ساعت) روز برگزاری تاریخ برگزاری ساعت برگزاری
۱ اجرای ساختمان های بتنی آقای مهندس سروش فخرایی نژاد عمران و معماری اجرا ۳به۲و۲به۱ ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ ۲۴ شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۰ ۱۶-۲۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ ۱۶-۲۰
دوشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ ۱۶-۲۰
شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ ۱۶-۲۰
ساعت۱۲ یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ ۱۶-۲۰
دوشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ ۱۶-۲۰
۲ آشنایی با روش های گودبرداری و اجرای سازه های نگهبان آقای دکتر احسان پاک نیت عمران و معماری اجرا ۳به۲و۲به۱ ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ ۱۴۰۱/۰۱/۲۶ ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ ۲۴ چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ ۹-۱۳
۱۵:۳۰-۱۹:۳۰
پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ ۹-۱۳
۱۵:۳۰-۱۹:۳۰
ساعت ۱۲ جمعه ۱۴۰۱/۰۱/۲۶ ۹-۱۳
۱۵:۳۰-۱۹:۳۰
۳ مبانی سلامت،ایمنی ومحیط زیست HSE آقای دکترعلیرضا والی پور عمران و معماری اجرا پایه۳ وتمدید پایه ها ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۸ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۵ ۹-۱۳
ساعت ۱۲ ۱۶-۲۰
۴ مقررات و تدابیر فنی سلامت ، ایمنی و محیط زیست HSE آقای مهندس فریدون پارسا عمران و معماری اجرا ۳به۲ ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ ۱۴۰۱/۰۲/۱۵ ۲۴ شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۷ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۸ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
دوشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۹ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۴ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
ساعت ۱۰ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۵ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۶ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
۵ مبانی سلامت،ایمنی ومحیط زیست HSE آقایدکتر سینا سعادت عمران و معماری اجرا پایه۳ وتمدید پایه ها ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ ۸ شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
ساعت ۱۲ یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
۶ اجرای ساختمان های فولادی آقای دکتر افشین سالاری عمران و معماری اجرا ۳به۲و۲به۱ ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ ۲۴ شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ ۱۵:۳۰-۱۹:۳۰
دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ۱۵:۳۰-۱۹:۳۰
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۱ ۹-۱۳
۱۵:۳۰-۱۹:۳۰
ساعت ۱۲ جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ۹-۱۳
۱۵:۳۰-۱۹:۳۰
۷ نظام برنامه ریزی و کنترل پروژه آقای دکتر علیرضا والی پور عمران و معماری اجرا ۳به۲و۲به۱ ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ ۲۴ سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ ۱۶-۲۰
پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
۸ مبانی سلامت،ایمنی ومحیط زیست HSE– کد ۱۱۶۹۱ آقای مهندس فریدون پارسا عمران و معماری اجرا پایه۳ وتمدید پایه ها ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ ۸ سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
ساعت ۹ چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۸ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
۹ اجرای ساختمان های بتنی– کد ۱۱۶۹۴ آقای مهندس سروش فخرایی نژاد عمران و معماری اجرا ۳به۲و۲به۱ ۱۴۰۱/۳/۰۲ ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ ۲۴ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۲ ۱۶-۲۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ ۱۶-۲۰
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ ۱۶-۲۰
دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ ۱۶-۲۰
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ ۱۶-۲۰
۱۰ مقررات و تدابیر فنی سلامت ، ایمنی و محیط زیست HSE-کد ۱۱۶۹۶ آقای دکتر علیرضا والی پور عمران و معماری اجرا ۳به۲ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ ۱۴۰۱/۰۳/۲۹ ۲۴ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ ۱۶-۲۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ ۱۶-۲۰
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۹ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
۱۱ آشنایی با شرح وظایف مجری، ضوابط حقوقی مرتبط و قراردادهای ساخت آقای مهندس مسعود صفا عمران و معماری اجرا ۳به۲و۲به۱ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ ۲۴ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۶ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۸ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
ساعت ۱۲ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۴ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
۱۲ مبانی سلامت،ایمنی ومحیط زیست HSE– کد ۱۱۶۹۸ آقای دکترسینا سعادت عمران و معماری اجرا پایه۳ وتمدید پایه ها ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ ۱۴۰۱/۰۳/۳۰ ۸ جمعه ۱۴۰۱/۰۳/۲۰ ۹-۱۳
ساعت ۱۲ ۱۶-۲۰
۱۳ روش ها و تکنیک های اجرای نظام سلامت ،ایمنی و محیط زیست(HSE) آقای دکتر علیرضا والی پور عمران و معماری اجرا ۲به ۱ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ ۱۴۰۱/۰۴/۰۵ ۱۶ چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
۱۴ نکات اجرایی در نماسازی و نازک کاری آقای مهندس علی عبداله زاده  -آقای مهندس سعید یزدانی عمران و معماری اجرا ۳به۲و۲به۱ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ۱۴۰۱/۰۴/۰۶ ۲۴ چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۶ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
ساعت ۱۰ جمعه ۱۴۰۱/۰۳/۲۷ ۹-۱۳
شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ۱۶-۲۰
عمران (نظارت)
۱ روشهای اجرا وکنترل اتصالات در سازه های فولادی آقای مهندس فریدون پارسا عمران نظارت ۲به۱ ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۶ یکشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۱ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
دوشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۲ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
ساعت۱۲ سه شنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۳ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۲۴ ۱۶:۳۰-۲۰:۳۰
۲ مصالح و فن آوری های نوین ساخت آقای دکتر سینا سعادت عمران نظارت ۳به۲ ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۱۶ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۹:۳۰-۱۳:۳۰
۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ ۹:۳۰-۱۳:۳۰
۱۶-۲۰
۳ روش های تعمیر ،مرمت و تقویت سازه ها آقای مهندس ابوذر سلیمانی شیری عمران نظارت ۲به ۱ ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ ۱۶ چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
۴ بتن های ویژه و روش های خاص بتن ریزی– کد ۱۱۶۸۴ آقای مهندس سروش فخرایی نژاد عمران نظارت ۲به ۱ ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ ۱۴۰۱/۰۲/۲۷ ۱۶ شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ ۱۶-۲۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۸ ۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ۱۶-۲۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ ۱۶-۲۰
۵ مبانی گودبرداری ژئوتکنیک وسازه های نگهبان آقای دکتر آرش توتونچی عمران نظارت ۳به۲ ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۱۶ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۹ ۹-۱۳
۱۵:۳۰-۱۹:۳۰
ساعت ۱۲ جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ ۹-۱۳
۱۵:۳۰-۱۹:۳۰
۶ روش های تولید صنعتی ساختمان آقای مهندس شهرام زارع عمران نظارت ۲به ۱ ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ ۱۶ شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۷ ۱۷-۲۱
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ ۱۷-۲۱
ساعت ۱۲ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۹ ۱۷-۲۱
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ ۱۷-۲۱
۷ بتن های ویژه و روش های خاص بتن ریزی– کد ۱۱۶۹۹ آقای مهندس سروش فخرایی نژاد عمران نظارت ۲به ۱ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ ۱۴۰۱/۰۴/۰۱ ۱۶ شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ ۱۶-۲۰
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ ۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ دوشنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۳ ۱۶-۲۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۴ ۱۶-۲۰
معماری (نظارت و طراحی)
۱ الزامات هماهنگی ، مدیریت و اجرای ساختمان آقای مهندس شهرام زارع معماری نظارت و طراحی ۲به۱ ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ ۱۶ چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۱/۳۱ ۱۷-۲۱
پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۱ ۱۷-۲۱
ساعت ۱۲ جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۰۲ ۹:۳۰-۱۳:۳۰
۱۷-۲۱
۲ مصالح و فناوری های نوین در صنعت ساختمان آقای مهندس شهرام زارع معماری نظارت و طراحی ۳به۲ ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۱۴۰۱/۰۲/۱۹ ۱۶ چهارشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۷ ۱۷-۲۱
پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۰۸ ۱۷-۲۱
ساعت ۱۲ شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ ۱۷-۲۱
یکشنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۱ ۱۷-۲۱
۳ معماری زمینه گرا در بافت ها آقای دکتر  محمد پروا معماری نظارت و طراحی ۲به۱ ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ۱۴۰۱/۰۳/۰۱ ۱۶ شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۱۷ ۱۶-۲۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۰ ۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۲۲ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
۴ معماری پایدار و روش های صرفه جویی انرژی در ساختمان آقای مهندس علی شکرالهی معماری نظارت و طراحی ۳به۲ ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ ۱۶ جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۲۳ ۹-۱۳
۱۵-۱۹
ساعت ۱۲ جمعه ۱۴۰۱/۰۲/۳۰ ۹-۱۳
۱۵-۱۹
۵ اصول مبانی طراحی بناهای بلند مرتبه آقای دکتر  محمد پروا معماری نظارت و طراحی ۲به۱ ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ ۱۴۰۱/۰۳/۱۲ ۱۶ شنبه ۱۴۰۱/۰۲/۳۱ ۱۶-۲۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۳ ۱۶-۲۰
ساعت ۱۲ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۰۵ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
۶ بکارگیری استانداردهای مقررات ملی وراهنمای طراحی در معماری آقای دکتر  محمد پروا معماری نظارت و طراحی ۳به۲ ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ ۱۴۰۱/۰۴/۰۹ ۱۶ شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۲۸ ۱۶-۲۰
سه شنبه ۱۴۰۱/۰۳/۳۱ ۱۶-۲۰
ساعت۱۲ پنج شنبه ۱۴۰۱/۰۴/۰۲ ۹-۱۳
۱۶-۲۰
۰ پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *